אמנות התפילה: 'גדות הנהר'

בסוד התפילה הרב מימדית: הכרה, כוונה, שפה, סידור

ברוך ברנר | דנה גניהר

“התפילה היא מסע בין סוגי תפילות, כגון: תפילה של הקשבה ערה ללא מושא, תפילה המקשיבה לרחשי הלב, תפילה שהיא הקשבה לטקסטים הבאים מדורות קודמים, תפילה שהיא הקשבה לממד שבו המילים דוממות ועוד” (מתוך הספר ‘מיומנו של מתפלל’)

מטרת הקורס ללמד ולתרגל את חכמת העבודה עם טקסט התפילה הפותח מצבי הכרה מעודנים.
לאורך המפגשים נבחין בין סוגי תפילות וז’אנרים של טקסט מתוך הסידור. נברר מה ייחודה של כל סוגה, ומהי דרך הביצוע המאפשרת לסוגה להתממש באופן המלא ביותר.

הקורס מומלץ לכל אדם החש שעבודת התפילה היא אפשרות משמעותית בחיי האדם, לאנשים שהתפילה היא חלק מעולמם ולמלמדי תפילה.

פרטי הקורס:

7 מפגשים שבועיים בזום,
ימי שישי בין 8:30-10:00
מועד התחלה: 23.5.25

14 שעות אקדמיות

עלות: 890 ש״ח 

תאריכים: 23.5, 30.5, 6.6, 13.6, 20.6, 27.6, 4.7

למידע נוסף והתייעצות:
ברוך – 054-5831360

*ביטול הרשמה יתאפשר עד 14 יום מיום ביצוע העסקה בהתאם לתקנון.

למידע ופרטים נוספים:

המלצות

“ההתמקדות היא אמנות תשומת הלב, למה שקיים ולזה שיופיע והתפילה היא פתיחת הלב אל האינסופי. בדרך עדינה ומופלאה ובשותפות רגישה לוקחים אותנו דנה וברוך למסע של עבודה…כדאי לכם !” הרב דוב זינגר, ראש ישיבת מקור חיים.

“לעמוד לפני שערי תפילה, לקחת זמן, לנשום, להתבונן, להקשיב. לעשות זאת בחברותא…במלל ובשתיקה, ובהנחייתם הצלולה והמפוכחת של דנה וברוך…” פרופ’ שרה סבירי, מחברת האונתולוגיה ‘הסופים’.

 
“קורס מיומנויות תפילה עם ברוך ודנה היה עבורי השראה גדולה ונגיעה בשפה הפנימית של התפילה הקמאית, שפת הסוד שבין האדם לאלוהים, מגע עם מימדי עומק של ההוויה האנושית.
הידע והניסיון הרחב והמקורי של ברוך ודנה לקח אותי משלב הרעיון וההמשגה אל מתן כלים לעבודה רוחנית. ממליץ לכל מי שמחפש לעצמו שפה משמעותית של תפילה.” יאיר הראל, מייסד ומנהל אומנותי של אתר הפיוט והתפילה
 
“קורס מיומנויות תפילה פתח לי שערים של אהבה אל האדם, העולם, העתיד…” סיגל גולן, קיבוץ אילת השחר, תרפיסטית ומנחת התמקדות במכללת תל-חי.
 

אני שנים רבות לומד ומתעסק בתורות לימוד מהמזרח, רפואה סינית, בודהיזם, צ’י-קונג וטאי-צ’י.
בקורס אומנות התפילה לראשונה אני לומד חוכמה יהודית, ומרגיש שזה מחבר לי הרבה דברים איתם אני מתעסק בחיי ובעבודתי. תומך בי בערות לתהליכי החיים הכי עדינים, ויוצר מרחב אשר מאפשר לי המשך חקירה ונגיעה בפלא הבריאה בה אני חי. אורי

על המנחים

ברוך ברנר – אמן יוצר, מוסמך לרבנות, היה עמית מחקר במרכז למחקר ויצירה של הבמאי יז’י גרוטובסקי באיטליה. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי.
מורה בבתי מדרש שונים בארץ ובחו”ל. מלמד את שפת הסוד היהודית במשך למעלה מ 20 שנה, חוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה ואמנות התנועה.
מחבר הספר ‘מיומנו של מתפלל’.
מוסמך כמנחה התמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.
הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד.
מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ ומלמדת את הקורס ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי.
כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן