המלצות - מכון על שפת היש

“ההתמקדות היא אמנות תשומת הלב, למה שקיים ולזה שיופיע והתפילה היא פתיחת הלב אל האינסופי. בדרך עדינה ומופלאה ובשותפות רגישה לוקחים אותנו דנה וברוך למסע של עבודה…כדאי לכם !” הרב דוב זינגר, ראש ישיבת מקור חיים.
 
“קורס מיומנויות תפילה עם ברוך ודנה היה עבורי השראה גדולה ונגיעה בשפה הפנימית של התפילה הקמאית, שפת הסוד שבין האדם לאלוהים, מגע עם מימדי עומק של ההוויה האנושית.
הידע והניסיון הרחב והמקורי של ברוך ודנה לקח אותי משלב הרעיון וההמשגה אל מתן כלים לעבודה רוחנית. ממליץ לכל מי שמחפש לעצמו שפה משמעותית של תפילה.” יאיר הראל, מייסד ומנהל אומנותי של אתר הפיוט והתפילה
 

״לימוד שהוא ללא ספק תוצר של עבודה קדושה, פרי מסע תודעתי מעמיק של כותביו, המעוררים בקוראיהם את הרצון-הכמיהה, וחשוב לא פחות, את תחושת המסוגלות – לעשות עבודה דומה.״

ד״ר סיון וד״ר אבישר הר שפי, משוררים ומורים לתורת הסוד

 

״ה’אדם על הכיסא’, מאפשר עבורי טיול עמוק ומרטיט במחוזות הנפש. מאפשר ומזמין היפתחות אל חיינו במבט צלול וחומל. מזמין אותנו להיות ‘האדם על הכסא’ (הניסוח בעקבות תורה וגם חלום של ר’ נחמן מברסלב) המתבונן בערב ראש השנה על חייו וגם על המעגלים הרחבים של אדם, חברה ועולם, שופט אותם בחמלה ונפתח לאפשרות להקשיב למה שכבר מבקש להיוולד מתוכנו לקראת השנה החדשה

למי שמגיע מעולם של מילים ותוכן, יש הזדמנות להיחשף לאופן הנפלא שבו המילים והתכנים מוארים באור חדש מתוך עולם של התנסות. למי שמגיע מעולם של התנסות, יש אפשרות לתחח מעט את הפרקטיקות המורגלות על ידי פתיחה שלהן אל אופקים וצירופים חדשים.״

ד״ר סמדר שרלו, מרצה למחשבת ישראל

 

זכיתי.
המפגש ולימודי ההתמקדות והתפילה עם ברוך ודנה משנים לי את החיים.
פותחים עבורי פתחים להתקרבות אל העומק והרוחב של שכבות האדם והעולם. אל תהליכיות החיים ותנועתם. אל השתתפות ושותפות בבריאה. אל האינסוף.

בלימודים איתם אני לומד לשכלל את ההקשבה המבקשת חיים, על כל הגילויים שלהם.
אני מקבל אורות וכלים (שלפעמים מתכללים) שהולכים איתי, ומחוללים אותי. משפיעים על התנועות, המעשים, התרגולים, היחסים, התפיסות וההמשגות. יוצרים שפה חיה ומתחדשת, מתוך החוויה והלאה.

כמו טבילת אמון. כמו כיול. כמו היזכרות. כמו השתתפות בתנועה הגדולה. כמו תיאום כוונות. כמו תפילה.

שלומי גולן, רקדן ומטפל. 

 

״ומשה נגש אל הערפל אשר שם…” (שמות, כ, י”ז)

הרבה שנים הסתובבתי בעולם, חיפשתי אחר תורה ואחר מורים.
איזה סיבובים עשיתי…
לפני שנתיים הרגשתי לראשונה שמצאתי את שנפשי צמאה לו.
תורה שיש בה ענווה וספק ושאלה ותנועה מתמדת של היבראות. תנועה מתמדת של לידה וחיים.
הלימוד במכון על שפת היש עבורי הוא משיב נפש ממש ויש בו טעם וריח של לעתיד לבוא.
אני לומד לשהות במגע שהולך ומתרחב עם הלא ידוע של החיים, לחוש אל תוך הערפל ולהקשיב.
המצרים ששוב חנקתי עצמי בהם נבקעים,
החיים מתגלים אז כמרחב י-ה שנענה מתוך האלם
וקול שופר מתחזק והולך
דיבור נענה בקול.

מי שחשקה נפשו בלימוד רענן ומתחדש.
מי שמתגעגע להשראה ודיבור חי
זה המקום

רועי דביר

 

מה שקיבלתי בקורס של דנה וברוך זה בעיקר שפה. שפה של חשיבה אחרת. שפה של ראיה אחרת של החיים ובמיוחד שפה למלל את העולם הפנימי ואת מה שאין לו מילים ומבקש להתנסח.

אליהו משגב

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן