ריטריט
התמקדות בנתיבי החיים

פדיה נגר | ברוך ברנר | דנה גניהר

“אם נקבל את עצמנו ואת זולתנו כמעצבי צורות, לא נצטרך עוד לכפות צורות לא על עצמנו ולא על זולתנו” (ג’נדלין)
 
בפיתוח ההתמקדות ג’נדלין מציע אופציה אבולוציונית: במקום לחיות בתבניות, לדעת את התנועה המייצרת תבניות. 
אך לשם כך על אדם להכיר את תנועת החיים המתהווה. 
תפיסת האדם כנובע מתהליך שהוא  “more ordered and yet unfinished” והתנועה של “פתיחת היותר” הם עקרונות מפתח הנמצאים בבסיס שיטת הלימוד שלנו. אלו מושגים שאין להם שיעור….. 
כמתמקדים אנו בד”כ מיישמים תנועות אלו רק כשאנו עומדים אל מול בעיה בוערת. במהלך הריטריט הקרוב, אנו נתמקד באזורי חיים הנותרים לרוב מחוץ לתהליך ההתמקדותי. נפתח מרחבים אשר “ייתרנו” בחיינו מהאפשרות לפתוח בהם את ה”יותר”. 
מה יקרה אם במקום לפנות רק לבעיות הדחופות, אפתח את היומיומי? את תפיסת החיים שלי? את עצם חיי? את התודעה העצמית שלי כאדם ולא רק כמתמקד?
 
ההתמקדות כפרקטיקה נולדה מתוך הקשבה של ג’נדלין למצבים פרה התמקדותיים. מצבי חיים אותם זיהה כמתהווים ומאפשרים התחדשות. זהו המקום בו ג’נדלין פוגש את תורת הסוד אשר יצרה אף היא שפה ופרקטיקות לפתיחת עומק נביעת החיים.
בריטריט נפתח ‘שדות חיים’ בעזרת תהליכי התמקדות מעודנים שיצרנו לשם כך, וכן נשלב תובנות ומבטי עומק מתורת הסוד.
 
לו”ז ריטריט:
יום חמישי
10:30-11:00 יישוב הדעת- התכנסות, שתיה חמה ועוגה אל מול הנוף
11:00-13:15 יחידה 1: מאחור לפנים- שדות חיי המבקשים התמקדות/ העלאת העולמות
13:45-15:30 יחידה 2: להחיות את השפה- “רגרסיה יצירתית” של מילים/ חכם ומבין מדעתו
16:00-16:45 יחידה 3: התבוננות מודרכת- זמן להתבוננות פנימית ותפילה/ העלאת של התשוקה של שדות חיי
16:45-19:00 יחידה 4: ללכת בין העצים- גוף סביבה- בין תודעת הצופה לגוף ראשון/ מעץ הדעת לעץ החיים
19:00-19:30 איסוף
יום שישי:
08:15-09:15 יחידה 6: תנועת טבע- עבודה התמקדותית בתנועה בטבע/ תפילת חיי
9:30-11:15 – יחידה :7: ‘בית הדפוס’ – עבודה על פתיחת דפוסי חיים ליותר/ מהתדיר לשאינו תדיר
11:30-12:30 יחידה 8: על היותר של ג’נדלין- כשג’נדלין פוגש את תורת הסוד
 

פרטי הריטריט:

29.2.24-1.3.24

חמישי-שישי

בית סיהרא לריטריטים, יבנאל

 עלות: 830 ש”ח

למעוניינים.ות ללון במקום, נא לשלוח מייל עם שם החדר ל:info@shakio.org
לאפשרויות הלינה: לחץ

ליצירת קשר וייעוץ:

ברוך – 054-5831360

לשליחת הודעה ב-whatsapp – 

*ביטול הרשמה יתאפשר עד 14 יום מיום ביצוע העסקה בהתאם לתקנון.

הרב פדיה נגר מורה לתורת הסוד בכלל ובתורת האר”י בפרט. ממובילי הצמיחה וההתחדשות של עולם הסוד בארץ. מנחה שותף במכון על שפת היש, חבר בצוות יצירה ופיתוח ‘בין תחומי’ במכון. מהיצירות המשותפות – “התמקדות התגלות בריאה”, “התמקדות במרחב הזוגי” ו”התמקדות במרחבי החיים”.

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

המלצות

“סדנת ההתמקדות של ברוך ודנה הייתה לי נווה מרגוע, מים קרים וצלולים, בלב תקופה מלאת עומס. המפגשים חידשו לי דברים מרתקים שנבעו מתוכי, מבלי שאדע שהם קיימים, ולימדו אותי הרבה, וטוב.”

ד”ר משה ויינשטוק

“קורס ההתמקדות פתח לי שער לשדה רחב המשתרע רחוק ועמוק עד האינסוף, עד שמצאתי בפנים פרא צלול…בעזרת שפה נגישה, קסומה ובלתי אמצעית המחברת את המשתתפים ישירות אל המקור, למעין הנובע בכל אחד מאיתנו. מה גם שאת כל זה הם מעבירים בזום! בלי לאבד דבר מהאיכות הגולמית והשלמה של השפה אותה פיתחו. אני ממליצה בחום לכל אדם החפץ לחיות את החיים בנוכחות מלאה לבוא ללמוד בקורס.”

מירית קציר, פסיכותרפיסטית גופנפש

“דרך קורס התמקדות נחשפתי לשפה חדשה, שהיא עולם עשיר שטומן בתוכו קסם אמיתי, פשוטו כמשמעו. השפה הזו רוויה ניואנסים מרתקים – היא מלאה בגילויים חדשים ומרגשים, אבל מרגישה טבעית לגמרי. היא מופשטת וחמקמקה, אבל מלאת נוכחות ועוצמה. היא עדינה אבל מאתגרת, היא כל כך פשוטה והכי מורכבת… דנה וברוך הנחו את הקורס בזום בצורה קולחת ומעניינת והדינאמיקה ביניהם הרגישה תמיד טבעית ומדוייקת כשכל אחד מהם מביא את הצבע המיוחד שלו למרחב הלימוד.”

נמרוד בר, מוזיקאי

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן