קורס קיץ מרוכז בהתמקדות

ברוך ברנר | דנה גניהר

“גופנו סופג כל העת ידע חדש, שמצטרף למאגר החוכמה העצום הקיים בו. לימוד אמיתי של אדם אינו יכול להתרחש אלא מתוך דו- שיח עם גופו. גישה התמקדותית רגישה יכולה להוליד דפוסים הראויים באמת לחיים, ואשר מתאימים בצורה ייחודית לכל אחד מאיתנו ולאנשים הקרובים לנו.” (יוג׳ין ג’נדלין).
ההתמקדות הינה רצף של צעדים עדינים המאפשרים לנו להנביע תנועות חיים והבנות חדשות הנושאות את חיינו קדימה.
ההתמקדות היא דרך חדשה להיות בקשר עם תחושות גוף המכילות ידיעה מורכבת שטרם עובדה למילים. דרך צעדי ההתמקדות, ידיעה זו הופכת למשמעות מנוסחת, היוצרת תנועות חדשות ובלתי צפויות. 
 
ההתמקדות מסייעת להעלות כיווני חשיבה ופעולה יצירתיים ורעננים למצבים מורכבים בחיינו. מצבים בהם אנו חשים תקיעות, בלבול או מועקה ולא מצליחים בדרך המוכרת לנו למצוא את הפתרון לחידוש תנועת החיים שלנו. במקום לצמצם את עצמנו לתוך דפוסים קיימים שלא מתאימים יותר, אנו לומדים כיצד איכויות ההתמקדות מאפשרות לתהליך להתגלות מבפנים ולגוף לעצב דפוסים חדשים “הראויים באמת לחיים”.
 
מנושאי הקורס:
איך מפתחים רגישות לתנועות עדינות של הגוף
מהי תחושה מורגשת (Felt sense) 
כיצד עוברים מ’גוף’ לשפה
איך מְפָנים את הידוע כדי להיות עם הלא ידוע
איך שוהים ‘בערפל’
מהי הקשבה מיילדת
כיצד מילים מקבלות משמעות חדשה ומדויקת מתוך התחושות

איך להקשיב לאדם שמתמקד: על נוכחות, הדהודים והזמנות עדינות
איך יוצרים אקלים התמקדותי של קבלה
איך עובדים עם מצבי חיים של בלבול קושי ומורכבות
איך מזהים את תנועת החיים המתבקשת בהם… 

 
הלימודים בביה״ס להתמקדות של מכון על שפת היש, ותוכנית ההסמכה מובילים להענקת תעודת מנחה מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות בניו יורק. 
 

פרטי הקורס:

5 מפגשים בתלמי אלעזר
בשעות: 9:00-16:00
מועד התחלה:
31.7.23
תאריכים: 31.7, 1.8, 2.8, 3.8, 4.8

עלות:  2400 ש״ח (2200 ש”ח לנרשמים עד ה-30.6)

למידע ופרטים נוספים:
info@shakio.org

דנה: 052-5060331

מדברי המשתתפים:

“התמקדות הוא כלי לעבודה פנימית מהמשובחים שיש. ובגלל פשיטותו המופלאה כל כך, חשוב להכיר אותו דרך אנשים שספגו לתוכם את הסוד החמקמק הזה. ברוך ודנה מנחים בחן ובסבלנות תהליך עדין מאין כמוהו של הקשבה לגוף ולמכלול החיים. ברגע שגמלה דעתכם ללמוד התמקדות, עשו זאת דרכם. ממליץ בחום”
חנניה שוורץ, חנניה מלמד בישיבת מחניים, רקדן באנסמבל כע”ת.

“סדנת ההתמקדות של ברוך ודנה הייתה לי נווה מרגוע, מים קרים וצלולים, בלב תקופה מלאת עומס. המפגשים חידשו לי דברים מרתקים שנבעו מתוכי, מבלי שאדע שהם קיימים, ולימדו אותי הרבה, וטוב.”
ד”ר מוישי וינשטוק

“עבורי זהו מפגש מרגש עם לימוד פילוסופי שמלווה בפרקטיקה שיוצרים יחד כלים חדשים למפגש עם החיים, מתוך המבנים הפנימיים הקיימים בתוכי. צעד אחד פנימה, עמוק יותר. הלימוד עם דנה וברוך מרגש ומפתיע כל פעם מחדש. ומשמח מאוד מאוד!”
שלומציון באום

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן