ריטריט
התמקדות ובודהיזם

גיתית שריקי | ברוך ברנר | דנה גניהר

המפגש בין התמקדות ובודהיזם מתחיל מתנועות בסיסיות יקרות המשותפות לשניהם: מוכנות להקשיב, מוכנות עמוקה למפגש, יחס חדש אל מה שעולה, נכונות לשהייה באי ידיעה, פוזיציה לא שיפוטית, סקרנות לעומק החיים והתהוותם.
 
במהלך הריטריט נתבונן מתוך ה’קצה החי’ בלשון ההתמקדותית, מתוך ‘התוודעות לדברים כהווייתם’ בלשון בודהיסטית, ונחקור היכן מתגלות אפשרויות של התמרה, חופש ובריאה. 
נראה כיצד שיח קשוב לתנועות הדקות שחווינו תוך כדי הישיבה, נושא הלאה את התהליך המדיטטיבי עצמו.
נתמקד עם מונחים מעולם המדיטציה ועם טקסטים מעולם ההתמקדות, נכיר ונתנסה ברעיונות עומק כמו היחס לדפוסים ותבניות, האפשרות לבריאה חדשה וביסוס זיקות של טוב לחיים. 

נקדיש זמן לישיבה, ללימוד, להליכה בטבע, לתנועה, להתמקדות, לתפילה.
הריטריט מיועד למודטים, למתמקדים ולכל מי שעוסק בפרקטיקות פנימיות ומעוניין להקדיש זמן וקשב לחקירת עומק החיים.

פרטי הריטריט:

11-12.4.24

חמישי-שישי

בית סיהרא לריטריטים, יבנאל

 עלות: 830 ש”ח

למעוניינים.ות ללון במקום, נא לשלוח מייל עם שם החדר ל:info@shakio.org
לאפשרויות הלינה: לחץ

ליצירת קשר וייעוץ:

ברוך – 054-5831360

לשליחת הודעה ב-whatsapp – 

גיתית שריקי תלמידה ומורה בדרך הבודהיסטית. לימדה במסגרות שונות, ביניהן פסיכודהרמה ו’קליאנה מיטה’. למדה פסיכולוגיה קלינית ומשפטים בארץ ובחו”ל. תלמידתו של פרופ’ יעקב רז. מלמדת את תורת הנפש והרוח הבודהיסטית כמשנת חיים מעשית ויומיומית, כדרך היות בעולם, ומלווה א.נשים במסעותיהם ברוח זו.

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

המלצות

“סדנת ההתמקדות של ברוך ודנה הייתה לי נווה מרגוע, מים קרים וצלולים, בלב תקופה מלאת עומס. המפגשים חידשו לי דברים מרתקים שנבעו מתוכי, מבלי שאדע שהם קיימים, ולימדו אותי הרבה, וטוב.”

ד”ר משה ויינשטוק

“קורס ההתמקדות פתח לי שער לשדה רחב המשתרע רחוק ועמוק עד האינסוף, עד שמצאתי בפנים פרא צלול…בעזרת שפה נגישה, קסומה ובלתי אמצעית המחברת את המשתתפים ישירות אל המקור, למעין הנובע בכל אחד מאיתנו. מה גם שאת כל זה הם מעבירים בזום! בלי לאבד דבר מהאיכות הגולמית והשלמה של השפה אותה פיתחו. אני ממליצה בחום לכל אדם החפץ לחיות את החיים בנוכחות מלאה לבוא ללמוד בקורס.”

מירית קציר, פסיכותרפיסטית גופנפש

“דרך קורס התמקדות נחשפתי לשפה חדשה, שהיא עולם עשיר שטומן בתוכו קסם אמיתי, פשוטו כמשמעו. השפה הזו רוויה ניואנסים מרתקים – היא מלאה בגילויים חדשים ומרגשים, אבל מרגישה טבעית לגמרי. היא מופשטת וחמקמקה, אבל מלאת נוכחות ועוצמה. היא עדינה אבל מאתגרת, היא כל כך פשוטה והכי מורכבת… דנה וברוך הנחו את הקורס בזום בצורה קולחת ומעניינת והדינאמיקה ביניהם הרגישה תמיד טבעית ומדוייקת כשכל אחד מהם מביא את הצבע המיוחד שלו למרחב הלימוד.”

נמרוד בר, מוזיקאי

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן