'בסוד האדם' - ריטריט זוהר

אבישר הר-שפי | ברוך ברנר | דנה גניהר

״דמות האדם”  הינה תורה שלמה המבקשת לימוד, התבוננות ותרגול.
עיקר עיסוקו של מכון על שפת היש, שהוקם ברוחו של הפילוסוף והפסיכולוג יוג’ין ג’נדלין, הוא לתת כלים בהן האדם יכול לפתוח את הטמון בו. בשפה אחרת לאפשר מגע עם “אור הגנוז בו”.
מוזמנים לריטריט שמטרתו לאפשר לעצמנו לא רק לזכך ולדייק מושגים-דיוק המאפשר שחרור של כוחות חיים- אלא אף התנסות בפרקטיקות של “חכמי העבודה” אשר בפשט, רמז ובסוד, חיו את מלוא קומתו של האדם”, עליהם נאמר “נעשה אדם נאמר בעבורך”.
 
ימי ראשית השנה מבקשים זמן של התפנות, בכדי להקשיב לקולות עדינים אשר מבקשים להניע את חיינו להתפתחות. במהלך הריטריט נקדיש זמן ללימוד זהר בדרכים חדשות, הכוללות הקשבה ייחודית פנימה, התמקדות ותפילה.

נלמד דרכים בהם הזוהר מאיר, דבר המאפשר את התעוררות הלב. בנוסף נלמד כלים דרכם הזוהר בונה בנו היכלות הכרתיים חדשים.
 
בריטריט הקרוב נעסוק בסוד הנשמה:
מהו זכרון הנשמה? איך מקשיבים אל קולה?
נעמיק בתודעת הנשמה.
נתבונן ברבדיה השונים,
נקשיב למסעה בעולם, על כאביה, שמחותיה, ברכתה,
יחסה עם הגוף ועוד.

פרטי הריטריט:

21-22.9.23

חמישי-שישי

בירושלים

 עלות: 280 ש”ח לכיסוי הוצאות הריטריט + תשלום בדאנה עבור ההנחיה

*הריטריט הוא ללא לינה

לייעוץ ופרטים נוספים:

ברוך – 054-5831360

לשליחת הודעה ב-whatsapp – 

אבישר הר-שפי מלמד קבלה, חסידות וכתיבה יוצרת באוניברסיטת בר-אילן ובישיבת שיח יצחק. ממקימי בית המדרש ‘זוהר חי’ ללימוד ספרות הזוהר. משורר, עורך את כתב העת ‘עתר’.

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

המלצות

“ההתמקדות היא אמנות תשומת הלב, למה שקיים ולזה שיופיע והתפילה היא פתיחת הלב אל האינסופי. בדרך עדינה ומופלאה ובשותפות רגישה לוקחים אותנו דנה וברוך למסע של עבודה…כדאי לכם !” הרב דוב זינגר, ראש ישיבת מקור חיים.

“לעמוד לפני שערי תפילה, לקחת זמן, לנשום, להתבונן, להקשיב. לעשות זאת בחברותא…במלל ובשתיקה, ובהנחייתם הצלולה והמפוכחת של דנה וברוך…” פרופ’ שרה סבירי, מחברת האונתולוגיה ‘הסופים’.
 
“קורס מיומנויות תפילה עם ברוך ודנה היה עבורי השראה גדולה ונגיעה בשפה הפנימית של התפילה הקמאית, שפת הסוד שבין האדם לאלוהים, מגע עם מימדי עומק של ההוויה האנושית.
הידע והניסיון הרחב והמקורי של ברוך ודנה לקח אותי משלב הרעיון וההמשגה אל מתן כלים לעבודה רוחנית. ממליץ לכל מי שמחפש לעצמו שפה משמעותית של תפילה.” יאיר הראל, מייסד ומנהל אומנותי של אתר הפיוט והתפילה
 
“קורס מיומנויות תפילה פתח לי שערים של אהבה אל האדם, העולם, העתיד…” סיגל גולן, קיבוץ אילת השחר, תרפיסטית ומנחת התמקדות במכללת תל-חי.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן