התמקדות במבט רחב

“גופנו סופג כל העת ידע חדש, שמצטרף למאגר החוכמה העצום הקיים בו. לימוד אמיתי של אדם אינו יכול להתרחש אלא מתוך דו- שיח עם גופו. גישה התמקדותית רגישה יכולה להוליד דפוסים חדשים הראויים באמת לחיים,” (ג’נדלין). ההתמקדות היא דרך חדשה להיות בקשר עם תחושות גוף המכילות ידיעה מורכבת שטרם עובדה למילים. דרך צעדי ההתמקדות, ידיעה […]

“גופנו סופג כל העת ידע חדש, שמצטרף למאגר החוכמה העצום הקיים בו. לימוד אמיתי של אדם אינו יכול להתרחש אלא מתוך דו- שיח עם גופו. גישה התמקדותית רגישה יכולה להוליד דפוסים חדשים הראויים באמת לחיים,” (ג’נדלין).

ההתמקדות היא דרך חדשה להיות בקשר עם תחושות גוף המכילות ידיעה מורכבת שטרם עובדה למילים. דרך צעדי ההתמקדות, ידיעה זו הופכת למשמעות מנוסחת, המאפשרת יצירה של תנועות חדשות ובלתי צפויות המקדמות ומעמיקות את חיינו. 

כך היא מסייעת להעלות כיווני חשיבה ופעולה יצירתיים ורעננים למצבים מורכבים בחיינו. מצבים בהם אנו חשים תקיעות, בלבול או מועקה ולא מצליחים בדרכים המוכרות לנו למצוא את הפתרון לחידוש תנועת החיים שלנו. 

בנוסף, במקום לצמצם את עצמנו/חיינו לתוך דפוסים קיימים שלא מתאימים יותר, אנו לומדים כיצד איכויות ההתמקדות מאפשרות לתהליך חדש להתגלות מבפנים ולגוף לעצב דפוסים חדשים “הראויים באמת לחיים”. 

מנושאי הקורס: 

האקלים ההתמקדותי; איך מפתחים רגישות לתנועות העדינות של הגוף; מהי תחושה מורגשת (felt sense) כיצד עוברים מתחושות ‘גוף’ לשפה; איך מפנים את הידוע כדי לאפשר ללא ידוע להתהוות; איך שוהים ‘בערפל’; מהי הקשבה מיילדת; כיצד מילים מקבלות משמעות חדשה ומדויקת מתוך התחושות; איך מתמודדים עם מצבים מורכבים. כיצד החיים מתנבעים…. 

מפגש 1

מפגש 2

מפגש 3

מפגש 4

מפגש 5

מפגש 6

מפגש 7

מפגש 8

מפגש 9

מפגש 10

מפגש 11

מפגש 12

מפגש 13

מפגש 14

היה הראשון לכתוב חוות דעת.

אנא, התחבר כדי להשאיר חוות דעת
רכוש קורס
החזר כספי לאחר 5 ימים

כלול

גישה מלאה לכל החיים
גישה מהנייד
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן