חשיבה בקצה הידיעה

מהי חשיבה? מהי חשיבה אישית? כיצד אדם חושב ב”גוף ראשון” את חייו? ג’נדלין חושף עבורנו את האפשרות ליצור תנועות חדשות בחשיבה שלנו. יתרה מכך, הוא מציע משמעות חדשה לפעולת החשיבה עצמה. מבחינתו “חשיבה” היא תנועה החושבת לא רק עם מושגים ומבנים קיימים, אלא זו תנועה שפונה אל המשמעויות המורגשות שפועלות בנו אך אינן גלויות – […]

21 students enrolled

מהי חשיבה? מהי חשיבה אישית? כיצד אדם חושב ב”גוף ראשון” את חייו?
ג’נדלין חושף עבורנו את האפשרות ליצור תנועות חדשות בחשיבה שלנו. יתרה מכך, הוא מציע משמעות חדשה לפעולת החשיבה עצמה. מבחינתו “חשיבה” היא תנועה החושבת לא רק עם מושגים ומבנים קיימים, אלא זו תנועה שפונה אל המשמעויות המורגשות שפועלות בנו אך אינן גלויות – וחושבת אותן.

אנו רגילים ‘לחשוב החוצה’, לפנות למקורות שכבר כתובים ומנוסחים כדי להעשיר את עצמנו, ומבלי לשים לב אנו מוותרים על היכולת הטבעית של כל אדם לפנות למקור ידע פנימי עשיר ולחשוב אותו. לעיתים אנו חשים שאנחנו לא מבינים או יודעים מספיק כדי ליצור ידע בעל משמעות לעולם או אין לנו את הכלים איך להגיע ‘למעיין חיינו’ ולחלוק אותו עם אחרים. גם אם בחיי היום יום ובפרקטיקה שלנו אנו עושים דברים נהדרים, פעמים רבות זה נשאר איתנו, כידע לא מנוסח.

חשיבה בקצה הידיעה (TAE) היא פילוסופיה ופרקטיקה המאפשרות התערבויות יצירתיות לתוך המנגנונים של תהליכי החשיבה האנושיים – וכך לאפשר לחכמת חיינו האישית, להפוך למודעת, מורכבת ויצירתית יותר.

מהי מומחיות?
TAE מזמין אותנו לחשיבה חדשה על תחום המומחיות שלנו. “מומחיות” היא האופן בו “תחום עיסוקי” ומגעי המקצועי עם העולם הופך למרחב בעל משמעות אישית- זהו המקום בו טביעת נשמתי מופיעה בעולם. “מומחיות” אינה רק תוצאה, פרי נסיון של שנים, אלא היא נולדת מתוך צעדי פיתוח והמשגה של האופן הייחודי בו אני פועל בעולם. זו פעולה המבקשת התבוננות דקה במה שאני באמת עושה ומכוסה בשפת הז’ארגון של התחום המקצועי שלי. “מומחיות” אינה מבקשת רק לנסח את הידוע, אלא אף את המורכבות המבקשת להתגלות, דברים שמעולם לא “חשבתי” או “החשבתי” אותם.

רכוש קורס
החזר כספי לאחר 5 ימים

כלול

19 lectures
גישה מלאה לכל החיים
גישה מהנייד
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן