הרדיקליות של ההתמקדות כדרך חיים: קורס פילוסופי מעשי

,Most of the world thinks and acts in terms of formed things” patterns, units, entities…We claim, instead, that what is not already formed is a greater order, more finely differentiated than any forms ”.and concepts, and yet also unfinished (Gendlin) ההתמקדות אינה רק מחוללת ריפוי אלא באפשרותה לחולל שינוי של תפיסת החיים מסדר אחד לסדר […]

7 students enrolled

,Most of the world thinks and acts in terms of formed things”
patterns, units, entities…We claim, instead, that what is not already
formed is a greater order, more finely differentiated than any forms
”.and concepts, and yet also unfinished
(Gendlin)

ההתמקדות אינה רק מחוללת ריפוי אלא באפשרותה לחולל שינוי של תפיסת החיים מסדר אחד לסדר אחר. שינוי זה מאפשר לחיים להפוך לשדה של התגלות מתמדת. לא לחינם ג’נדלין השקיע את רוב ימיו בהמשך פיתוח פילוסופיית ההתמקדות. 
ספר ההתמקדות יצא ב 1978, אך עד שנותיו האחרונות (2017) הוא המשיך להתבונן, לחשוב ולכתוב את הפילוסופיה המאפשרת לתודעה להשתנות כאשר האדם מתמקד. הוא ראה בכך דבר מהותי לא רק להעמקת פרקטיקת ההתמקדות, אלא להמשך התפתחות האדם והאנושות. 
הכרות מעמיקה עם התובנות שלו ביחס למהות האדם, תהליכי שינוי, פעולת השפה וחכמת האימפליסיט הינן מהותיות כדי לחולל קפיצה משמעותית במה שההתמקדות יכולה להעניק. 
בתוך הפילוסופיה והמאמרים של ג’נדלין אפשר למצוא מכרה עשיר של הבחנות ופרקטיקות שלא נוצלו עדיין ויכולות לשאת את תנועת ההתמקדות קדימה. יש לכך השלכות על עולם הטיפול, האקדמיה, עולם היצירה ועוד. 
בכל מפגש נקרא יחד, נתמקד כדי לאפשר למושגים לחלחל ל’תאי הגוף’, ונחוש איך החיים יראו דרך המשקפיים של מושגים חדשים אלו.

רכוש קורס
החזר כספי לאחר 5 ימים

כלול

5 lectures
גישה מלאה לכל החיים
גישה מהנייד
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן