התמקדות ותפילה

קורס חדש, אשר מעבר להיותו קורס בסיס בהתמקדות (המוכר להסמכה), משלב צעדים והזמנות משדה התפילה היכולים לפתוח שבילים חדשים בתהליך ההתמקדות. 
 
כשם שג’נדלין מדבר על הגוף לא כפי ש’גוף’ נתפס בשפה הציבורית,כך גם מושג התפילה שאנו מדברים עליו – אינו כפי שהוא נתפס בשפה הציבורית.
התפילה כמודל חיים בנויה על התפיסה של האדם כ’בריאה מתמדת’ (נברא-אינג) ועל יכולתו להיות שותף בהיווצרות שלו עצמו ושל חייו. 
מצאנו שצירוף חדש (קרוסינג) בין מודל זה וההתמקדות, מאפשר תנועות עומק נוספות ומשמעותיות בתהליכי התמקדות. לשם כך פתחנו המשגות, צעדים וסוגי הזמנות המאפשרים  לפתוח בהתמקדות שבילים חדשים, שבד”כ לא מגיעים אליהם בהתמקדות ‘מסורתית’. 
ג’נדלין בשנותיו האחרונות בדיאלוג עם חברו דייב יאנג עסק רבות בהבנת הקשר בין האדם והמערכת הגדולה. אף פעולת התפילה העסיקה אותו כתנועה משמעותית בחיי האדם.  
בקורס זה אנו עושים צעד נוסף בניסיון לנוע מה felt sense ל – felt soul.
 
בקורס נלמד:
 
  • צעדים בסיסים בהתמקדות בגישת על שפת היש.
  • איך לבסס נוכחות כמקשיב.ה ומלווה לתהליך התמקדות. 
  • איך ללוות ולהעמיק תהליך התמקדותי בעזרת כלים ממודל התפילה.
  • איך לשזור הזמנות ספציפיות משדה התפילה במהלך סשן התמקדותי.
  • על הדומה והשונה והקרוסינג בין ה’אני המתמקד’ ל’אני המתפלל’.
  • איך ללוות אדם ב’תפילה התמקדותית’.
 
מיועד גם לאנשים החדשים להתמקדות/לתפילה וגם לאנשים שלמדו קורסי התמקדות או תפילה. לד

פרטים נוספים:

ימי חמישי, 16:00-19:00 
קורס מקוון.   
14 מפגשים.  
מועד התחלה: 9.12.21 
עלות: 2000 ש”ח. 

מתעניינים בקורס? רוצים לשאול שאלה? נשמח לשמוע מכם!

מדברי המשתתפים בקורס הפיילוט:

“באמת מרגישה שמשהו בחיבור הזה בין תפילה להתמקדות הוליד בתוכי המון אהבה לשתי התנועות האלה… התחושה שאני מרגישה זה באמת מילוי והתמלאות ורצון לעוד. לחזור למרחב הזה שהדברים בו כל כך גמישים ויכולים להשׂתחק בכל כך הרבה צורות. ממש לחקור את האפשרות להיות מתפללת. ולהיות מתמקדת ולהיות… פתוחה למרחבים האלה. משהו בתפילה והתמקדות הם כמו השלמה ברוכה שהתפילה נותנת כיוון אחד וההתמקדות נותנת כיוון משלים והייתי רוצה להמשיך לראות את התולדות ואת החיבור ביניהם.”
תהילה שיש, יוצרת. 
 
“גיליתי את ההפריה ההדדית שיש בין ההתמקדות לבין התפילה. משהו בהתמקדות יילד את הבקשה לתפילה בתור פונקציה יצירתית של התמקדות וגם ההתמקדות יצרה לי אפשרות חדשה להתפלל בשפה האישית. זה חידש לי אפשרות להתפלל תפילות אישיות בכל מיני רגעים של החיים מתוך קשב ותוך כדי תנועה.”
שלומציון, מנהלת מרכז הדרכה של עמותת לטם.
 
“החיבור בין התמקדות ותפילה ממש הפרה את שניהם. ההתמקדות נתנה למרחב התפילה מתנה בעצם השהיה, שיש בעמקה אמון עצום בחיים שמבקשים. שזה משהו שחיפשתי המון בתוכי על התפילה…. וגם הצד השני שההתמקדות קיבלה את ברכת התפילה. בעבר פגשתי את ההתמקדות כאיזה כלי תרפויטי חמוד, ואילו התפילה יש לה איזו תעוזה לצאת אל האינסוף, אל האחד. אל הבורא. לא משנה איך נקרא לזה.. אבל עצם התעוזה בתפילה שיש לה פניה אל שורשה, אל האינסופי שבה, זה נותן איזה אבק קסמים להתמקדות שלפעמים מרוב הרצון להיות כל כך כנה, לא לדלג על מדרגות באנושי והמגבלות שלו וכמה הוא יכול באמת לספוג … לפעמים זה לא משחרר את כל הקסם, את כל הפלא שנמצא בהתמקדות. זה עושה טוב להתמקדות התעוזה הזאת לעמוד אל מול האינסופי. לעמוד אל מול יוצר כל… זה עשה טוב לשניהם ממש.” 
חנניה שוורץ, רקדן באנסמבל ‘כעת’, ומלמד בישיבת מחניים.
 
“הרגשתי שיש פה משהו מאוד רדיקלי… זו בעצם הזמנה לפתח תבנית אחרת, זאת אומרת לחיות את העולם אחרת. ולתת הרבה אמון בדבר הזה…”
נתאלה בן דוד, ביבליותרפיסטית ומדריכת מורים.