מְגַלֶּה עֲמֻקוֹת מִנִּי חֹשֶׁךְ

פדיה נגר | ברוך ברנר | דנה גניהר

מרחב לשיח מסוג חדש

יש פעמים שהמציאות מכה בנו בעוצמה, ומרסקת לנו את תפיסת המציאות שהחזקנו עד כה ואיתה קורסת/נסדקת/מתערערת התודעה הקודמת. בעת דימדומים האדם נותר נבוך ומבולבל, שרוי באי ידיעה מבקש תודעה שתוכל להבהיר את מציאות שהתגלתה לעיניו. אין לנו ברירה ותודעה חדשה מבקשת את דרכה. התודעה הזו היא התורה הנסתרת באירועי החיים. תורה חדשה שעולה מתוך החושך והלא ידוע המתהווה. תורה הנלמדת ללא מילים בתהליכי עיבור המתהווים באפלה.” (פדיה נגר)

אלו זמנים שמבקשים לא רק זמן משותף של ביחד, בו כל אחד יכול לחזק, לתמוך בחייו ובחיי חברו. אלא יש גם בקשה לזמן משותף בו דרך האישי נוכל להוליד ציבורי חדש. זמן בו ביחד נוכל להפנות תשומת לב למה שעובר עלינו עכשיו, ובעיקר להקשיב ולנסח את שהלב מבקש לגבי המחרת.

אנו רוצים להזמין אתכם לתהליך משותף של “חכמת האפשרי”. ההזמנה היא לגשת ל’פלט סנס’ של ה’יותר’ שביננו שנחשף/נולד במלחמה, להיות איתו במגע ולתת לו שפה מצמיחת חיים. 

התהליך מבוסס על שלושה רבדים:

ברובד ראשון נאפשר זמן של חיבור לגוף, לתחושות, בכדי שלא נישאר מחוץ לגוף החי.

ברובד השני נעתיק את שדה ההתמקדות לשדה החברתי/ציבורי. ישנם אירועים שהם אינם רק אישיים, אלא  הם זמנים בהם אנו חיים בתוך סיפור קולקטיבי. סיפור המבקש שנקשיב ונדבר אותו בשפה חדשה. זו אינה שפה המנתחת את העבר או דואגת את העתיד, אלא מקשיבה לחדש המבקש להיוולד בחיל ורעדה. תהליך זה זקוק לשהייה, לחישה, למושגים חדשים. 

לא בהכרח נמצא תשובה אחת, אנשים שונים ישמעו דברים שונים. המפגשים מבקשים להעניק לכל אחד את ההקשבה האישית שלו לאירוע הציבורי, על ה’יותר’ שטמון בו ולאפשר לאיכויות חדשות שמסתתרות בו שלא קיבלו מילים, לצמוח. 

ברובד השלישי והמרכזי נזמין את המשתתפים להיפתח, לחוש ולתור אחר ‘חיבור מסוג חדש’. שכבת חיבור נעלמה, שהיא מעבר למגזרי/פוליטי (מבלי צורך לשלול או לרצות לשנות עמדות או זהויות). מדובר בשכבה שלמרות שלעיתים אנו מרגישים אותה, אין לה מילים עדיין או לעיתים יש מילים אך הן כבר ‘ציבוריות’ ולא מגלות את החדש האפשרי. נשאל: מה טמון בשכבה זו? נעז לגמגם ולתת לה מילים… נדמיין מה קורה כשהיא מתחילה להתגלות.

פרטים:

מעבדה לשיח חדש

מפגש פיילוט לבוגרי קורסי התמקדות, שיתקיים בהנחיית דנה גניהר, ברוך ברנר, פדיה נגר

תאריך: 13.2.24

שעות: 10:00-13:00

מיקום: עין כרם

עלות בסיסית של הוצאות:  50 ש”ח.  

למי שמעוניין להצטרף, בבקשה להרשם בלינק הבא. 

למידע נוסף והתייעצות:
דנה – 052-5060331
ברוך – 054-5831360

*ביטול הרשמה יתאפשר עד 14 יום מיום ביצוע העסקה בהתאם לתקנון.

למידע ופרטים נוספים:

על המנחים

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

הרב פדיה נגר מורה לתורת הסוד בכלל ובתורת האר”י בפרט. ממובילי הצמיחה וההתחדשות של עולם הסוד בארץ. מנחה שותף במכון על שפת היש, חבר בצוות יצירה ופיתוח ‘בין תחומי’ במכון. מהיצירות המשותפות – “התמקדות התגלות בריאה”, “התמקדות במרחב הזוגי” ו”התמקדות במרחבי החיים”.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן