התמקדות בנתיבי החיים

ברוך ברנר | דנה גניהר

מנחה מלווה: לימור כאהן

“אנו חושבים יותר מכפי שאנו יכולים לומר.
אנו חשים יותר מכפי שאנו יכולים לחשוב.
אנו חיים יותר מכפי שאנו יכולים לחוש.
ועדיין יש לאין שיעור יותר”.

(יוג׳ין ג’נדלין)

ההתמקדות היא דרך חדשה להיות בקשר עם תחושות גוף המכילות ידיעה מורכבת שטרם עובדה למילים. דרך צעדי ההתמקדות, ידיעה זו הופכת למשמעות מנוסחת, היוצרת תנועות חדשות ובלתי צפויות. 
 
ההתמקדות מסייעת להעלות כיווני חשיבה ופעולה יצירתיים ורעננים למצבים מורכבים בחיינו. מצבים בהם אנו חשים תקיעות, בלבול או מועקה ולא מצליחים בדרך המוכרת לנו למצוא את הפתרון לחידוש תנועת החיים שלנו. במקום לצמצם את עצמנו לתוך דפוסים קיימים שלא מתאימים יותר, אנו לומדים כיצד איכויות ההתמקדות מאפשרות לתהליך להתגלות מבפנים ולגוף לעצב דפוסים חדשים “הראויים באמת לחיים”.
 
הלימודים בביה״ס להתמקדות של מכון על שפת היש, ותוכנית ההסמכה מובילים להענקת תעודת מנחה מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות בניו יורק. 
מנושאי הקורס:
 • איך מפתחים רגישות לתנועות עדינות של הגוף
 • מהי תחושה מורגשת (Felt sense)
 • כיצד עוברים מ’גוף’ לשפה
 • איך מְפָנים את הידוע כדי להיות עם הלא ידוע
 • איך שוהים ‘בערפל’
 • מהי הקשבה מיילדת
 • כיצד מילים מקבלות משמעות חדשה ומדויקת מתוך התחושות
 • איך להקשיב לאדם שמתמקד: על נוכחות, הדהודים והזמנות עדינות
 • איך יוצרים אקלים התמקדותי של קבלה
 • איך עובדים עם מצבי חיים של בלבול קושי ומורכבות
 • איך מזהים את תנועת החיים המתבקשת בהם… 

פרטי הקורס:

12 מפגשים שבועיים במצפה הושעיה,
ימי חמישי בין 17:30-19:45
מועד התחלה: 2.11.2023

עלות: 2700 ש״ח (הנחה לסטודנטים)

הנחה של 10% למשלמים עד ה-13.10.23

תאריכים: 2.11, 9.11, 16.11, 23.11, 30.11, 7.12, 21.12, 28.12, 4.1, 11.1, 18.1, 25.1

למידע נוסף והתייעצות:
דנה – 052-5060331
 

*ביטול הרשמה יתאפשר עד 14 יום מיום ביצוע העסקה בהתאם לתקנון.

למידע ופרטים נוספים:

המלצות

“סדנת ההתמקדות של ברוך ודנה הייתה לי נווה מרגוע, מים קרים וצלולים, בלב תקופה מלאת עומס. המפגשים חידשו לי דברים מרתקים שנבעו מתוכי, מבלי שאדע שהם קיימים, ולימדו אותי הרבה, וטוב.”

ד”ר משה ויינשטוק

“קורס ההתמקדות פתח לי שער לשדה רחב המשתרע רחוק ועמוק עד האינסוף, עד שמצאתי בפנים פרא צלול…בעזרת שפה נגישה, קסומה ובלתי אמצעית המחברת את המשתתפים ישירות אל המקור, למעין הנובע בכל אחד מאיתנו. מה גם שאת כל זה הם מעבירים בזום! בלי לאבד דבר מהאיכות הגולמית והשלמה של השפה אותה פיתחו. אני ממליצה בחום לכל אדם החפץ לחיות את החיים בנוכחות מלאה לבוא ללמוד בקורס.”

מירית קציר, פסיכותרפיסטית גופנפש

“דרך קורס התמקדות נחשפתי לשפה חדשה, שהיא עולם עשיר שטומן בתוכו קסם אמיתי, פשוטו כמשמעו. השפה הזו רוויה ניואנסים מרתקים – היא מלאה בגילויים חדשים ומרגשים, אבל מרגישה טבעית לגמרי. היא מופשטת וחמקמקה, אבל מלאת נוכחות ועוצמה. היא עדינה אבל מאתגרת, היא כל כך פשוטה והכי מורכבת… דנה וברוך הנחו את הקורס בזום בצורה קולחת ומעניינת והדינאמיקה ביניהם הרגישה תמיד טבעית ומדוייקת כשכל אחד מהם מביא את הצבע המיוחד שלו למרחב הלימוד.”

נמרוד בר, מוזיקאי

“עבורי זהו מפגש מרגש עם לימוד פילוסופי שמלווה בפרקטיקה שיוצרים יחד כלים חדשים למפגש עם החיים, מתוך המבנים הפנימיים הקיימים בתוכי.
צעד אחד פנימה
עמוק יותר.
הלימוד עם דנה וברוך מרגש ומפתיע כל פעם מחדש. ומשמח מאוד מאוד!”
שלומציון באום

על המנחים

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

לימור כאהן עובדת סוציאלית, מוסמכת התמקדות, מלווה נשים ומדריכת נשות מקצוע בגישת BOT בשדה ההיריון והלידה, מנחה בקורס להכשרת מלוות בגישה זו ומדריכה ב’שיטת שרמן’.
עבדה לאורך השנים עם אוכלוסיות שונות ומגוונות על הרצף של סיכון ועבריינות. בשנים האחרונות מלווה רגשית נשים בגישה המבוססת על הידע המקצועי אותו צברה לאורך השנים וברוח ההתמקדות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן