'התנבעות'

תפילה, התמקדות, תנועה

ריטריט 'לחיות את הפלא'

ברוך ברנר | דנה גניהר

“וּמֹשֶׁה נִגַּשׁ אֶל הָעֲרָפֶל אֲשֶׁר שָׁם הָאֱלֹהִים” (שמות כ, יז)

“.I cry because when I take in how infinite and marvelous and beautiful it all is, the crying come

 (Gendlin’s conversations with Dave Young)

יש אפשרות אחרת של היות, המבקשת סוג של תודעה ייחודית. בבסיסה ‘התעוררות אל הפלא’ והכללה שלו בכל תנועות חיינו. כך מתאפשרים חיים בעולם חי ופועם, עולם של התהוות מתמדת אשר חכמה אינסופית מהווה אותו.  

ישנם שני מודלים של חיים. אחד הוא להיות בתוך עולם שכבר נברא ולתפקד דרך תבניות קיימות, והשני הוא להיות שותף בבריאה, שפרושו לחיות את ההתהוות הפלאית ממנה -דרך צעדים נלמדים- תבניות חדשות נוצרות. 

המודל הראשון בנוי על ‘תנועה של הצרה’ – האני מצר את עצמו לתוך ‘תבניות ציבוריות’, מקובלות. המודל השני בנוי על ‘תנועה של גילוי’, הוא מבקש אותנו כשותפים לבריאה ושניצור תבניות חדשות המכילות ‘מורכבות עשירה’ יותר.  

חכמי הנסתר מצד אחד וג’נדלין מצד שני יצרו שפה, כלים והדרכות המאפשרים את המודל השני שבמהותו הוא פלא. 

בין הדברים שנלמד: על הפלא כמעבר מאין ליש; פרקטיקות של התהוות; מהי התודעה שמייצרת מרחב למה ש’עדיין לא כאן’ להופיע; מהו התהליך ההכרתי המתמיר את החיים לידיעה; להכיר בנשמתי ובתנועת חיי כפלא…

פרטים:

6-7 ביוני

יום חמישי: 10:00-16:00

יום שישי: 10:00-14:00

עלות: 280 ש”ח לכיסוי הוצאות הריטריט + תשלום בדאנה עבור ההנחיה 

לפרטים וייעוץ ניתן להתקשר לברוך: 0545831360

למידע ופרטים נוספים:
info@shakio.org

על מייסדי המכון ומפתחי גישת על שפת היש​

ברוך ברנר – אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר – מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן