איסוף שנה ומבט לשנה הקרובה

באחד הסרטונים צולם ג’נדלין המעודד את תלמידיו, שלא לחכות עד שהעולם ישתנה, אלא להתחיל לייצר מרחבי חיים בהם האנשים קשובים למורכבות המובלעת בתחושותיהם, למבקש להתרחש, למה שאינו מנוסח עדיין, ל “דעת הפנימית” שבתוכם.  (ל- implicit בשפתו של ג’נדלין).  כשהקשבנו לדבריו שאלנו את עצמנו מה יכול להיות במרחב כזה? מה הוא מבקש? איך אנו יכולים לייצר מרחב מחולל המאפשר זאת? כיצד לייצר ‘נוה מדבר של החדש’? כתוצאה מזה, פתחנו בשנה האחרונה קבוצות שונות העוסקות בהתמקדות, תפילה ואמנות, מתוך רצון  לא רק ללמד את החכמה והפרקטיקה של ההתמקדות אלא בכדי לייצר מרחבי חיים אשר יש בהם הקשבה עדינה ל- implicit. מרחבים בהם האדם יכול לנוח על שפת היש. מרחב הפתוח לעדינויות של מורכבות ולתנועות מנימליסטיות המשנות באופן רדיקלי את אפשרויות חיינו.
לשמחתנו בכל קורס נאספו אנשים נפלאים וזמני הלימוד היו מעין נווה מדבר בו יכולנו לייצר שיח מסוג חדש. בספרו התמקדות ג’נדלין חולם על חברה שיש בה שיח אחר. שיח בו כל אדם לא כלוא על ידי תבניות תרבותיות אלא יודע שיש ביכולתו לייצר קונספטים חדשים ומיטיבים.
חברה בה כל אדם מתייחס לעצמו ולאחרים לא כאובייקט קבוע הסגור על עצמו ולכן נתון לשפיטה, אלא כנביעה אשר תמיד יכולה להתחדש ולהשתנות. חברה בה השיח שבין אדם לחברו מאפשר את החסד בו המשוחחים מאפשרים זה לזה זמן של הקשבה ואף מבקשים כל אחד לשמוע את היותר בדברי חברו.
מתוך הודיה על השנה שחלפה, החלטנו להמשיך ולהציע שנה הבאה קורסים מתמשכים לאורך השנה, בהם נוכל להעמיק את התהלכים שהתחלנו ואף להמשיך לאפשר את המרחב בו אנשים נפגשים סביב חכמת האימפליסיט.
חלק מהקורסים יהיו פנים אל פנים, חלקם מקוונים וחלקם ישלבו בין מפגשי זום למפגשי פנים אל פנים אחת לחודש.
הזום מבחינתו אינו ברירת מחדל, אלא מצאנו שלחלק מהקורסים יש בו גם יתרונות ובוודאי ברגע שהוא משולב עם מפגשים פנים אל פנים.
בשנה הבאה נציע:
תוכנית הסמכה בהתמקדות המוכרת על ידי המכון הבינלאומי בניו יורק.
סדרה של קורסים בחכמת ההתמקדות הכוללים: קורס בסיס, חכמת המעשה, ואחד על אחד.
סדרה של קורסים בחכמת האימפליסיט הכוללים: יסודות הפילוסופיה, חכמת ה instancing ו-TAE.
סדרה העוסקת במיומניות תפילה: מיומניות תפילה שערים ראשונים, גדות הנהר ופיתוחי חותם.
סדרה העוסקת בצרופים חדשים: חכמת הזוהר, סיפורים מרפאים, מודל חדש ושמו אדם.
קורס שנתי באמנות ההופעה וקורס ‘הקצה החי’- על הכרה וגוף.

בתכנון בדצמבר כנס זום בינלאומי סביב הפרוייקט של ג’נדלין שאנו ננהל מבחינה תוכנית. פרטים בהמשך…

מוזמנים להמשיך, להצטרף, להציע ולתמוך.
דנה וברוך