עליות השבת

ברוך ברנר | דנה גניהר | מנחה אורח: פדיה נגר

השבת הינה אפשרות של חיים בה האדם מחלץ את הכרתו ונשמתו מתבניות של העולם, ופותח את עצמו אל מעבר להן.
שביתה חיצונית היא שמאפשרת עליות ותנועות פנימיות המתמירות חיים.

ההתנסות ההכרתית ב”תודעת שבת” מחוללת שינוי גם באופן בו אנו תופסים את חיי היומיום, וכך במעין מעגל קסמים ההיות בעולם הולך ומתעלה.

השבת שורה עלינו, נמצאת, אבל כל אחד ואחת טועמים אותה באופן שונה, וזאת לפי עומק הנשמה, ולפי ההכרות עם חכמת העבודה של “חכמי הלב”.

גם בשבת יש עוגנים: בתודעה פנימית, בשפה, במרחב ובזמן. במהלך המפגשים נברר ונפתח את משמעותם של מונחים מעגני הכרה כמו: איסוף, שביתה, נשמה יתרה, ברכה, קדושה, עליות, עונג, מנוחה, עולם הבא, רצון הרצונות. וכן נלמד שערי עבודה –  התומכים בנו את ה”עליות” שיכולות להתרחש בתוך תודעת השבת.

המטרה היא לפתח רגישות נשמתית של תהליכי השבת;

להכיר תנועות הכרתיות הפותחות פתח לעולם אחר;

להכיר עוגנים של הכרה, שפה, זמן ומרחב;

ללמוד על פעולת העליות הפותחות שערים לעולם שבא;

ללמוד כיצד הנשמה מתוך חירותה חיה שבת.

 

במפגשים ניגע בכמה נקודות מרכזיות בעבודת השבת:

  • כניסת שבת:כיצד עוברים זמן? כיצד נעים מ’מרחב ההקשרים’ למרחב העצמות? כיצד אוספים ונאספים מימות החול? כיצד נפתחים לברכה שבחיי ובחיי המשפחה?
  • שבת בבוקר: להתעורר במרחב גן עדני. כיצד האני לא סובל מ’הפרעת עשיה’?
  • שבת אחה”צ: “ואני יודע לא כלום”.
  • הבדלה ומוצאי שבת: כיצד ממשיכים את הנועם לימות השבוע, לתהליכי בריאה.

מטרת הסדרה היא לעקוב בעדינות אחרי אפשרויות הנפרסות בזמן אבל מאפשרות להכרה להפתח אל מבנים עדינים שאינם נתונים בזמן ומקום.

פרטי הקורס:

7 מפגשים שבועיים בזום
ימי שישי בין 8:30-10:00
מועד התחלה: 23.5.25

14 שעות אקדמיות

עלות: 890 ש”ח

תאריכים: 23.5, 30.5, 6.6, 13.6, 20.6, 27.6, 4.7

למידע נוסף והתייעצות:
ברוך – 054-5831360

*ביטול הרשמה יתאפשר עד 14 יום מיום ביצוע העסקה בהתאם לתקנון.

למידע ופרטים נוספים:

המלצות

“ההתמקדות היא אמנות תשומת הלב, למה שקיים ולזה שיופיע והתפילה היא פתיחת הלב אל האינסופי. בדרך עדינה ומופלאה ובשותפות רגישה לוקחים אותנו דנה וברוך למסע של עבודה…כדאי לכם !” הרב דוב זינגר, ראש ישיבת מקור חיים.

“לעמוד לפני שערי תפילה, לקחת זמן, לנשום, להתבונן, להקשיב. לעשות זאת בחברותא…במלל ובשתיקה, ובהנחייתם הצלולה והמפוכחת של דנה וברוך…” פרופ’ שרה סבירי, מחברת האונתולוגיה ‘הסופים’.

 
“קורס מיומנויות תפילה עם ברוך ודנה היה עבורי השראה גדולה ונגיעה בשפה הפנימית של התפילה הקמאית, שפת הסוד שבין האדם לאלוהים, מגע עם מימדי עומק של ההוויה האנושית.
הידע והניסיון הרחב והמקורי של ברוך ודנה לקח אותי משלב הרעיון וההמשגה אל מתן כלים לעבודה רוחנית. ממליץ לכל מי שמחפש לעצמו שפה משמעותית של תפילה.” יאיר הראל, מייסד ומנהל אומנותי של אתר הפיוט והתפילה
 
“קורס מיומנויות תפילה פתח לי שערים של אהבה אל האדם, העולם, העתיד…” סיגל גולן, קיבוץ אילת השחר, תרפיסטית ומנחת התמקדות במכללת תל-חי.
 

אני שנים רבות לומד ומתעסק בתורות לימוד מהמזרח, רפואה סינית, בודהיזם, צ’י-קונג וטאי-צ’י.
בקורס אומנות התפילה לראשונה אני לומד חוכמה יהודית, ומרגיש שזה מחבר לי הרבה דברים איתם אני מתעסק בחיי ובעבודתי. תומך בי בערות לתהליכי החיים הכי עדינים, ויוצר מרחב אשר מאפשר לי המשך חקירה ונגיעה בפלא הבריאה בה אני חי. אורי

על המנחים

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

הרב פדיה נגר מורה לתורת הסוד בכלל ובתורת האר”י בפרט. ממובילי הצמיחה וההתחדשות של עולם הסוד בארץ. מנחה שותף במכון על שפת היש, חבר בצוות יצירה ופיתוח ‘בין תחומי’ במכון. מהיצירות המשותפות – “התמקדות התגלות בריאה”, “התמקדות במרחב הזוגי” ו”התמקדות במרחבי החיים”.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן