ריטריט תפילה

תפילה כמודל חיים

ברוך ברנר | דנה גניהר

תפילה…
רבים מזהים את התפילה עם מושגים כמו בקשה, צורך, שפיכת הלב…
יש כאלו המזהים אותה עם שדה בו מופיעות מילים כמו רוחניות, קרבת השם, דבקות…
וישנו שדה נוסף, בו נתרכז בריטריט הקרוב. בו נפגוש מילים אשר מקורם במסע חיים המתועד בספר “מיומנו של מתפלל”.  כאן נפגוש מילים כמו: “תודעת תפילה”, “אמנות התפילה”, “תפילה משנה הכרה”; “התגלות כמודל חיים”, “תפילה כרסטורציה של קומת האדם” ועוד.
 
בריטריט הקרוב נלמד את הפרטיקות העומדות מאחורי מילים אלו דרך חכמת העבודה העתיקה וכלים התמקדותיים.

זהו מפגש מפתיע ביחסו לאמנות התפילה כחכמה, כפרקטיקה ובעיקר כמודל חיים. הוא לא ממציא את שלא היה, אבל חושף בו פנים חדשות שרק בימינו ניתן להבינם.

זו אפשרות לפנות זמן ומרחב לתרגולים ממושכים, להרחבת ההבנה ולהעמקת החיים.

מיועד לא.נשים מתפללים; לא.נשים הסקרנים ללמוד על התפילה כתנועה אנושית ראשונית נטולת תאולוגיה; ולמלמדי תפילה. 
 
בין הדברים שנתנסה ונתרגל:
  • גוונים של מצבי הכרה
  • שערי תפילה
  • פרטיטורה של מצבי עליה
  • התפילה כמודל מתמיר חיים
  • “גוף –תפילה” 
  • התבודדות 

לו”ז משוער:

יום חמישי

10:30-12:15 יחידה 1 – הקדמות להנהגת הכרה.

12:30-14:00 יחידה 2 – לראות מורכבות של תמונות גדולות.

14:30-16:00 יחידה 3 – זהירות, תודעה של סוד; קדושת הדומיה וכוונת הלב

16:15-17:15 יחידה 4 – התבודדות עד דלחיש בליחושו

17:30-18:30 תרגול, איסוף ושו”ת

יום שישי

9:30-11:00 יחידה 5 – ואל מי תדמיוני

11:15-12:30 יחידה 6 – אחדות וייחוד ושם הויה

12:50-13:30 איסוף וסיום ריטריט

פרטי הריטריט:

תאריך: חמישי-שישי,24-25.4.25

מקום : פרדס חנה

 עלות: 300 ש”ח לכיסוי הוצאות הריטריט + תשלום בדאנה עבור ההנחיה

*מספר המקומות מוגבל

ליצירת קשר וייעוץ:

ברוך – 054-5831360

לשליחת הודעה ב-whatsapp : 

לסרטונים נוספים בנושא תפילה לחצו

המלצות

הקורס ‘אומנות התפילה’ יכול להיקרא גם ‘אמנות החיים’. בקורס אני פוגשת דקויות ועדינויות אליהן אני כמהה, ואותן אני מבקשת לי כמצב קיומי. תכניו של הקורס ובאופן בלתי נפרד, האופן בו הם מוגשים, מתקיימים בהלימה מופלאה עם דרכי בעולמי המקצועי. תכנים אלה הם בבחינת שער עבורי, הן לרובד האישי ביותר והן לרובד האוניברסלי ביותר. הם יונקים באופן חופשי ופתוח מן המקורות היהודיים ומן השפה העברית, ומהווים עבורי מקור להתעוררות יצירתית מיוחלת. קורס זה הוא בעיני בבחינת ‘תיקון עולם’. עכשיו היא העת לכך.

עינת רווה, רקדנית.

ההשתתפות בקורס הזמינה אותי להיכנס לתוך מרחב חדש של אפשרויות חיים. חיים מלאים, מתגלים, חיים שמאפשרים מפגש אוהב ועדין יותר עם הסובבים אותי. מפגש של אמון באינסוף המתגלה.
חיים שיש בהם תנועת תפילה רכה ונחושה יותר. שער וכלים לתודעה חדשה, מתגלה ועתיקה.בקורס התגלו עבורי מרחבי חיים חדשים. מרחבי היות וקיום מתוך לב, הקשבה ואמון עמוק באינסוף שמתגלה בחיים ובמפגשים עם אחרים.
חכמת העבודה ודרכי ההיפתחות לאינסוף, איפשרה לבקשות קדומות בחיי כלים לביטוי והתפתחות בתוך החיים עצמם.

נעמה טרופר עולמי.

הגעתי לקורס “אומנות התפילה” לאחר שאני עוסק שנים רבות בתפילה. אני יודע שתפילה דורשת תשומת לב אימון והתבוננות והחלטתי להשקיע את הזמן בכך. אבל, לא ציפיתי לכך שההסתכלות שלי על עולם התפילה תפתח כלכך. ההנחיה של ברוך ודנה, בעדינות, בענוה, ובחכמה רבה, פתחה לי פתחים חדשים ומשמעותיים ביותר בעולם התפילה, שעיקרם אמון גדול ביכולת של האדם להפתח אל האלוקות שמעבר ולהיות חלק מתנועת החיים האינסופית הזו.

הרב חגי דביר.

את קורס התפילה של ברוך ודנה מצאתי אחרי תקופה שבה אני מחפשת דרך, כזאת שתהיה לי מחברת ליהדות ורוחנית, כזאת שאלמד בה חדש וגם יהיה לי חופש לאני המאמין או המתפלל המיוחד שאני. הלכתי בדרכים רוחניות רבות וכולן היו טובות ומלמדות, עם ברוך ודנה אני מרגישה שהדברים מתחברים ומעמיקים. הקורס נותן לי דרך לתרגל תפילה וחיבור באופן יומיומי, וגם בכל שיעור ומפגש אני מרגישה שאני מקבלת ולומדת עולם ומלואו. אמרתי להם לא פעם- הקורס והמפגש איתם באופן הזה, הוא עבורי תפילה שהתגשמה.

יפעת פרס. 

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן