חכמת המעשה -
קורס העמקה בהתמקדות

ברוך ברנר | דנה גניהר

“התמקדות יכולה להיות מקור לדפוסים חדשים,
המעוצבים מחדש בידי כל אדם ואדם…
אם נקבל את עצמנו ואת זולתנו כמעצבי צורות,
לא נצטרך עוד לכפות צורות לא על עצמנו ולא על זולתנו “.
(יוג’ין ג’נדלין)

ההתמקדות אינה רק מחוללת ריפוי אלא באפשרותה גם לחולל שינוי של תפיסת חיינו מסדר מותנה לסדר נובע.

אך כדי לתמוך בכך פיתחנו במהלך השנים שש פאזות המאפשרות להרחיב את המבט ולהעמיק את המיומנות של פרקטיקת ההתמקדות:

פאזה 1: מעקב תחושתי אחר משמעות מתהווה
פאזה 2: מגוף לגופשפה
פאזה 3: עבודה עם ה’לא ידוע הנהדף’
פאזה 4: רגישות לרצון המחפש אפשרות חיים חדשה מתוך ה murky edge
פאזה 5: Self understanding – יצירה בגוף ראשון של קטגורית חיים חדשה
פאזה 6: פתיחת ה’אני’ החדש שנולד מתוך תהליך ההתמקדות.

במהלך הקורס נפגוש מושגים חדשים מתוך משנתו של ג’נדלין הפותחים את מורכבות התהליך מעבר לתפיסות המוכרות של ההתמקדות ומאפשרים צעדים חדשים.

בין הדברים שנפגוש:
🍁נתיבי העמקה ושכלול של התהליך ההתמקדותי.
🍁מעברים מהתמקדות כריפוי להתמקדות כהתגלות והתמרה.
🍁מיומנויות הקשבה והדהוד של המלווה.
🍁עבודה עם חסמי התמקדות.
 
קורס זה מיועד למתמקדים בעלי ניסיון של לפחות “קורס בסיס” בהתמקדות, והוא פתוח גם למתמקדים שלא עברו את הקורס במכון על שפת היש.
 
* קורס חובה לתוכנית ההסמכה בהתמקדות של מכון על שפת היש והמכון הבינ״ל להתמקדות.

פרטי הקורס:

7 מפגשים בזום בימי שלישי בין 19:00-21:00, ובנוסף: סדנה פנים אל פנים.
מועד התחלה: 16.7.24
 
עלות: 2,400 ש״ח (הנחה לסטודנטים)
 
תאריכים: 16.7, 23.7, 30.7, 6.8, 13.8, 20.8, 27.8, סדנה פנים אל פנים: 8.8
 
למידע נוסף והתייעצות:
דנה – 052-506033

*ביטול הרשמה יתאפשר עד 14 יום מיום ביצוע העסקה בהתאם לתקנון.

למידע ופרטים נוספים:

המלצות

“סדנת ההתמקדות של ברוך ודנה הייתה לי נווה מרגוע, מים קרים וצלולים, בלב תקופה מלאת עומס. המפגשים חידשו לי דברים מרתקים שנבעו מתוכי, מבלי שאדע שהם קיימים, ולימדו אותי הרבה, וטוב.”

ד”ר משה ויינשטוק

“קורס ההתמקדות פתח לי שער לשדה רחב המשתרע רחוק ועמוק עד האינסוף, עד שמצאתי בפנים פרא צלול…בעזרת שפה נגישה, קסומה ובלתי אמצעית המחברת את המשתתפים ישירות אל המקור, למעין הנובע בכל אחד מאיתנו. מה גם שאת כל זה הם מעבירים בזום! בלי לאבד דבר מהאיכות הגולמית והשלמה של השפה אותה פיתחו. אני ממליצה בחום לכל אדם החפץ לחיות את החיים בנוכחות מלאה לבוא ללמוד בקורס.”

מירית קציר, פסיכותרפיסטית גופנפש

“דרך קורס התמקדות נחשפתי לשפה חדשה, שהיא עולם עשיר שטומן בתוכו קסם אמיתי, פשוטו כמשמעו. השפה הזו רוויה ניואנסים מרתקים – היא מלאה בגילויים חדשים ומרגשים, אבל מרגישה טבעית לגמרי. היא מופשטת וחמקמקה, אבל מלאת נוכחות ועוצמה. היא עדינה אבל מאתגרת, היא כל כך פשוטה והכי מורכבת… דנה וברוך הנחו את הקורס בזום בצורה קולחת ומעניינת והדינאמיקה ביניהם הרגישה תמיד טבעית ומדוייקת כשכל אחד מהם מביא את הצבע המיוחד שלו למרחב הלימוד.”

נמרוד בר, מוזיקאי

“עבורי זהו מפגש מרגש עם לימוד פילוסופי שמלווה בפרקטיקה שיוצרים יחד כלים חדשים למפגש עם החיים, מתוך המבנים הפנימיים הקיימים בתוכי.
צעד אחד פנימה
עמוק יותר.
הלימוד עם דנה וברוך מרגש ומפתיע כל פעם מחדש. ומשמח מאוד מאוד!”
שלומציון באום

על המנחים

ברוך ברנר אמן רב תחומי ומוסמך לרבנות, היה שלוש שנים עמית מחקר במרכז לתאטרון באיטליה, של הבמאי וחוקר התרבות יז’י גרוטובסקי. ניהל את מעבדת התרבות ‘ורטיגו’, וממייסדי וראשי קהילת החגים בכפר האמנות האקולוגי. השתתף בהרכבי מוזיקה מגוונים, ביים והופיע בהצגות תאטרון וסרטים. חוקר גוף ומצבי תודעה טרנספורמטיביים למעלה משלושים שנה. מורה בבתי מדרש שונים בארץ, מלמד את שפת הסוד היהודית, וחוקר ומלמד במשך שנים רבות את אמנות התפילה. מחבר הספר “מיומנו של מתפלל”(הוצאת אדרא). מנחה בכיר להתמקדות וקורדינאטור להתמקדות (מוסמך להסמיך) להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.

דנה גניהר מנחה בכירה וקורדינאטור (מוסמכת להסמיך) מטעם להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. מלמדת התמקדות 20 שנה, הכשירה דור של מורי התמקדות ברחבי הארץ והקימה בין היתר את התוכנית הדו-שנתית להתמקדות במרכז גוף נפש ברמת השרון, במרכז שילוב בטבעון, במרכז תמהוודה בראש פינה ועוד. מובילה את לימודי הפילוסופיה של ההתמקדות בארץ לימדה את הקורסים ‘התמקדות בתהליכי היצירה בסטודיו’ ו’חשיבה בקצה הידיעה’ (TAE) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון וכן מלמדת במסלול לחדשנות וליזמות במכללת תל חי. כיהנה שלוש שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות: The International Focusing Institute.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן