איסוף שנה ומבט לשנת הלימודים הבאה במכון על שפת היש

מכון על השפת היש חוקר ומלמד דרך חדשה-ישנה. מאז שיצאנו לדרך שעות של לימוד והכנה הוקדשו לכל מפגש. אך מעבר לכך, המפגשים עם הלומדים והשותפות במסע הם אלו שיצרו את התורה הנלמדת במכון.
בשנתיים האחרונות פיתחנו מסלולי לימוד שונים וחלקנו עם אנשים רבים ומגוונים את פירות המסע, ועל כך אנו חשים הודיה.
במסלול של הסמכה בינלאומית בהתמקדות פתחנו קורס התמקדות בגישת על שפת היש; קורס  TAE- חשיבה בקצה הידיעה; קורס יסודות הפילוסופיה של ג’נדלין; ‘אחד על אחד’ – קורס משותף עם הפסיכולוג  דני שראל של התמחות בלווי התמקדות.
בנוסף, יצרנו סדרה של קורסים העוסקים בתפילה כמודל חיים. פיתחנו כלים המאפשרים לאדם תהליכי עומק המתרחשים גם כשהוא נמצא לבדו וכך להשתתף בבריאה המתמדת של חייו.

פתחנו קורסים לאמנות התפילה באנגלית המתקיימים במקביל באירופה, ארה”ב ואוסטרליה. קורסים אלו מאפשרים חקר מרתק בו שדה התפילה פוגש תרבות ודת אחרות.

לאורך כל חייו, ג’נדלין כפילוסוף של האנושי, לא פסק מלחקור את התהליכים המאפשרים לאנושי לנוע ולהתפתח אל עבר הצעד האפשרי הבא. לשמחתינו קיבלנו מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות את האחריות על שיחות עומק שהוא ניהל בשנים האחרונות לחייו עם חברו דייב יאנג, ואנו מקדישים זמן של לימוד וחשיבה על מנת לקדם את הוצאתם לאור.

להפתעתנו גילינו שבשנותיו האחרונות ג’נדלין עסק במה שהוא קרא The Larger System, ואף נגע בשאלת מקומה וחשיבותה של התפילה בתהליכי החיים. דבר זה, היווה בין היתר, השראה לקורס החדש שאנו עומדים לפתוח בשנה הבאה העוסק בהתמקדות ותפילה ובפוטציאל של המפגש ביניהן.

בין התוכניות השונות שיפתחו במכון על שפת היש בשנת 2021-22 (תשפ”ב):
תנועה צלולה: כיצד נעים אינסוף? קורס חדש העוסק בגוף, תנועה והתמקדות.